Zgoda na zabieg

Zgoda na zabieg Medyc
Stawiamy na innowacje, które uczynią pracę w sektorze medycznym jeszcze bardziej efektywną i zorganizowaną. Dlatego też wprowadziliśmy dodatkową funkcję, jaką jest zgoda na zabieg. Formularz zgody na zabieg został wbudowany w nasze zaawansowane oprogramowanie medyczne, dedykowane lekarzom, przychodniom oraz prywatnym klinikom. Celem tego rozwiązania jest usprawnienie i zautomatyzowanie procesu uzyskiwania zgód na zabiegi medyczne stawiając na łatwość obsługi, bezpieczeństwo danych oraz zgodność z obowiązującymi przepisami.

Czym jest formularz zgody na zabieg?

Zgoda pacjenta na zabieg jest niezbędna do wykonania każdego zabiegu medycznego, który nie jest wykonywany w trybie nagłym. To niezbędny dokument, który pacjent zobowiązany jest podpisać przed jego wykonaniem. Formularz zgody na zabieg potwierdza, że pacjent został poinformowany o zabiegu, jego ryzykach i korzyściach, oraz że wyraża zgodę na jego wykonanie.

Formularz świadomej zgody pacjenta na zabieg zawiera następujące informacje:

 • rodzaj zabiegu;
 • cel zabiegu;
 • ryzyko związane z zabiegiem;
 • korzyści wynikające z przeprowadzenia zabiegu;
 • alternatywne metody leczenia.

Zgoda na zabieg – innowacyjne rozwiązanie w Medyc

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawa zgoda na zabieg wymaga odręcznego podpisu pacjenta, jednak niekoniecznie na papierze. Właśnie dlatego wprowadziliśmy innowacyjne rozwiązanie, umożliwiające wykorzystanie specjalistycznych tabletów do zbierania elektronicznych podpisów od pacjentów. Proponujemy nowoczesne urządzenia wyposażone w technologię reagującą na nacisk, co pozwala na precyzyjne odwzorowanie podpisu odręcznego.

Nasze oprogramowanie medyczne zostało wyposażone w zaawansowaną technologię, która umożliwia ściąganie danych biometrycznych pacjenta podczas procesu podpisywania, gwarantując legalność i autentyczność podpisu. Dzięki temu, zgody na zabiegi są nie tylko zgodne z przepisami prawnymi, ale również przechowujemy je w bezpiecznej, elektronicznej formie, co ułatwia ich archiwizację i zarządzanie. Wybierając nasze rozwiązanie, wybierasz przyszłość, innowacyjność i wygodę dla swojej kliniki oraz pacjentów.

 

Dlaczego elektroniczna zgoda na zabieg medyczny to dobre rozwiązanie?

Dzięki tej funkcji proces pozyskiwania zgody pacjenta jest w pełni scyfryzowany, a więc eliminuje potrzebę papierowej dokumentacji, co znacząco zwiększa szybkość oraz efektywność procedur. Trudno archiwizować papier, na który po kilku latach prowadzenia gabinetu po prostu brakuje miejsca. Ponadto elektroniczna zgoda na zabieg eliminuje ryzyko zagubienia dokumentu oraz konieczności jego drukowania, co bywa problematyczne ze względu na koszty papieru i tuszu czy częste awarie sprzętu.

Formularz zgody na zabieg jest w pełni dostosowany do indywidualnych potrzeb i wymogów placówki oraz specyfiki planowanego zabiegu, z możliwością łatwej edycji i personalizacji treści.

Internetowa zgoda na zabieg chirurgiczny jest całkowicie bezpieczna. Gwarantujemy, że wszelkie dane pacjentów są przetwarzane i przechowywane z najwyższą starannością i zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Wszystkie zgody są dodatkowo automatycznie archiwizowane w systemie, co umożliwia łatwy dostęp do historii leczenia pacjenta oraz szybkie ich odnalezienie w razie takiej konieczności.

Zgoda pacjenta na zabieg chirurgiczny - jak to działa?

 • Tworzysz w Wordzie szablon zgody, gdzie dowolnie wybierasz style, czcionki, tło czy wgrywasz swoje logo.
 • Gotowy formularz zgody wgrywasz do naszego programu Medyc, a następnie uzupełniasz o niezbędne dane, takie jak imię i nazwisko i inne dane adresowe pacjenta.
 • Dodajesz pola, które mają być uzupełnione w dokumencie przez pacjenta.
 • Zyskujesz gotowy szablon do wypełnienia.

Pacjent może otrzymać gotowy formularz zgody mailowo i podpisać go z laptopa, tabletu czy telefonu lub też zrobić to na tablecie w przychodni. 

Podpis w przychodni jest prosty – wybierasz pacjenta i szablon, który ma podpisać, podajesz tablet pacjentowi, podpis zostaje złożony i gotowe! Bez zbędnych formalności! Całość zajmuje zaledwie kilka minut.

Zgoda pacjenta na zabieg chirurgiczny - jak to działa?

Medyc to oprogramowanie medyczne odpowiadające na potrzeby przychodni, klinik oraz gabinetów lekarskich, w tym również lekarzy specjalistów. Oferujemy rozwiązania skrojone na miarę indywidualnych oczekiwań użytkowników, dlatego w zależności od Twoich potrzeb w Medyc znajdziesz takie formularze jak:

 • zgoda na leczenie chirurgiczne;
 • zgoda na zabieg medycyny estetycznej;
 • zgoda na zabieg kosmetyczny;
 • zgoda pacjenta na przetwarzanie danych osobowych.

Medyc to jedyna platforma w Polsce oferująca takie rozwiązanie i tak dużą elastyczność zgód. U nas sam tworzysz szablon dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb i dzięki intuicyjnemu interfejsowi samodzielnie wgrywasz go do systemu. Nie potrzebujesz do tego pomocy informatyka czy programisty. Cały proces jest banalnie prosty, a Ty zyskujesz formularz spełniający Twoje oczekiwania.

Zgoda pacjenta nie tylko znacznie usprawni i zautomatyzuje proces pozyskiwania zgód na zabiegi, ale również podniesie jakość obsługi pacjenta ułatwiając mu przejście przez niezbędne procedury administracyjne. Wybierz Medyc – rozwiązanie, które realnie wesprze i ulepszy codzienną pracę Twojej placówki medycznej lub gabinetu!

sprawdź nasze pakiety na start

Potrzeby każdej placówki są inne. Wybierz gotowe pakiety lub sprawdź dostępne moduły.
Złożymy dla ciebie system szyty na miarę. PŁAĆ TYLKO ZA TO, Z CZEGO NAPRAWDĘ KORZYSTASZ.
skontaktuj się z doradcą:
+48 697 006 797
kontakt@medyc.pl