TELEMEDYCYNA – MEDYC

TELEMEDYCYNA

Telemedycyna

Telemedycyna to nowoczesna i bardzo praktyczna forma kontaktu pomiędzy pacjentem a lekarzem, która może odbyć się na odległość za pośrednictwem połączenia głosowego, czatu lub też wideorozmowy. Usługa pozwala w wygodny i prosty sposób dla obu stron przeprowadzić konsultację lekarską, która może objąć swoim zakresem wystawienie również e-recepty czy e-zwolnienia, gdy zajdzie taka konieczność.

Czym jest telemedycyna?

Termin telemedycyna oznacza połączenie kilku dziedzin, wśród których należy wymienić działania informatyczne, medyczne oraz telekomunikacyjne. Jest to wyjątkowa usługa umożliwiająca zapewnienie codziennej opieki medycznej wielu pacjentom bez wychodzenia z domu. To także bardzo wygodne rozwiązanie dla wielu lekarzy, którzy coraz częściej i chętniej korzystają z tej możliwości. Warto podkreślić, że jest to rozwiązanie zapewniające wysoki poziom komfortu zarówno dla pacjenta, jak i specjalisty. Dodatkowo każdego dnia przybywa nowoczesnych narzędzi, dzięki czemu lekarz zyskuje znacznie więcej możliwości w trakcie wizyty. Najważniejszym plusem wynikającym z usług telemedycyny jest fakt, że są to działania z zakresu medycyny na odległość. To jednocześnie bezpieczna i skuteczna usługa opierającą się na najwyższych standardach oraz fachowej wiedzy.

Telemedycyna to same zalety!

Telemedycyna w przypadku pacjenta oznacza, że unika on specjalnego przygotowania do wizyty oraz wychodzenia z domu. To także komfort wynikający z faktu, że nie musi dotrzeć do przychodni czy gabinetu. Niejednokrotnie zdarzenia losowe na drodze uniemożliwiają przybycie na czas. To przede wszystkim korki, awarie samochodu czy problemy pojawiające się w momencie podróży środkami komunikacji miejskiej. Wielu pacjentów poprzez e-wizytę unika stresu związanego z konsultacją w tradycyjnym gabinecie lekarskim. Z kolei dla lekarza telemedycyna oznacza przede wszystkim możliwość działania z dowolnego miejsca, przez co obniża koszty swojej pracy (brak opłat za wynajem gabinetu czy brak konieczności oczekiwania na przybycie pacjenta). Dodatkowo porady telemedyczne można zrealizować o dowolnej porze, dzięki czemu pojawienie się spóźnialskich pacjentów zostaje zredukowane do minimum.

W obu przypadkach możliwości wynikające z korzystania z telemedycyny przyczyniają się do obniżenia kosztów, a także pozwalają zaoszczędzić sporo czasu. Pacjent i lekarz mogą połączyć się z dowolnego miejsca. Jednocześnie jest to bardzo prosta, intuicyjna propozycja, dzięki której znacznie łatwiej zadbać o własne zdrowie! Jeśli zatem już wiesz, co to jest telemedycyna, zdecyduj się w razie konieczności na tego typu wizytę.