Rejestracja pacjentów online - zalety dla gabinetu i pacjentów – MEDYC

Rejestracja pacjentów online – zalety dla gabinetu i pacjentów

Koniec z papierowymi receptami – e-recepty obowiązkowe już od stycznia 2020 roku
Koniec z papierowymi receptami – e-recepty obowiązkowe już od stycznia 2020 roku
13 stycznia 2020
System elektronicznej dokumentacji medycznej – jakie korzyści płyną z wdrożenia?
System elektronicznej dokumentacji medycznej – jakie korzyści płyną z wdrożenia?
22 kwietnia 2020
Pokaż wszystkie

Rejestracja pacjentów online – zalety dla gabinetu i pacjentów

Rejestracja pacjentów online – zalety dla gabinetu i pacjentów

Usługi medyczne wprowadzają coraz bardziej nowoczesne rozwiązania technologiczne. Dotyczy to na przykład rejestracji pacjentów online. W jakim celu wprowadzać tego typu usługę? Bez wątpienia dla wielu osób proces zapisywania się do lekarza jest trudną i nieprzyjemną czynnością, która często jest odwlekana. Zwykle na pacjenta czekają długie kolejki lub podejmowanie licznych prób dodzwonienia się do rejestracji. W rezultacie coraz większa liczba przychodni decyduje się w dzisiejszych czasach skorzystać z możliwości, jakie oferują nowe technologie. Jakie zalety dla gabinetów i pacjentów może przynieść rejestracja online?


Jakie są zalety wykorzystania systemu rejestracji online?

Rejestracja online jest korzystna zarówno dla pacjentów, jak i gabinetów, które korzystają z takiej możliwości. Związane jest to przede wszystkim z poprawą efektywności działania oraz uporządkowaniem wszelkich formalności. Lekarze doskonale wiedzą, ile osób zostało zapisanych na dany dzień, dzięki czemu skuteczniej mogą zarządzać organizacją własnego czasu.
Wykorzystanie technologii internetowych pozwala w lepszy sposób dotrzeć do nowych odbiorców usług medycznych, którymi często są osoby młode. Prosta i szybka rejestracja przez Internet jest bardzo wygodnym rozwiązaniem i dlatego może być czynnikiem decydującym przy wyborze konkretnej placówki. W oczach pacjentów taki gabinet zyskuje także wizerunkowo. Świadczy bowiem o nowoczesności, która w takiej branży odgrywa niezwykle istotną rolę.
Rejestracja przez Internet jest prosta i nie zajmuje dużo czasu. Każdy może wykonać tę czynność samodzielnie, w dogodnym dla siebie miejscu. Wybór terminu wizyty nie jest ograniczony wyłącznie tym, co sugeruje pracownik rejestracji. Zastosowane mogą być również odpowiednie powiadomienia dla pacjenta, dzięki którym nie zapomni on o terminie wizyty. Zdecydowanie ułatwia to sprawę zarówno pacjentowi, jak i gabinetom. Usługa zapewnia także sprawne funkcjonowanie placówki i obsługę pacjentów, gdyż poza łatwą dostępnością do wszystkich potrzebnych danych, personel medyczny zyskuje również gwarancję tego, iż wprowadzone dane są prawidłowe.

Funkcje związane z rejestracją online

Oprogramowanie medyczne, dzięki któremu możliwa staje się rejestracja pacjentów za pośrednictwem Internetu, oferuje produkt Medyc. Duża ilość wprowadzonych udogodnień sprawia, że jest to bardzo korzystne rozwiązanie z punktu widzenia pacjenta i gabinetów lekarskich.
Użytkownik dowolnie może wybrać dzień i godzinę wizyty, a także lekarza, z którego usług chciałby skorzystać. Dodatkowo uzyskuje również wgląd do grafiku lekarzy, co jest rzeczą niezwykle pomocną w przypadku planowania wizyty. Gabinety z kolei mają możliwość wyszukiwania wizyty konkretnego pacjenta, co przyspiesza oraz usprawnia codzienną pracę personelu. Dodatkowo system wyposażony został w oznaczanie statusów wizyt. W przejrzysty sposób można uzyskać informację na temat tego, czy wizyta zakończyła się, jeszcze nie odbyła lub pacjent nie stawił się w umówionym terminie.
Rejestracja online to usługa, która zaprojektowana została specjalnie na potrzeby gabinetów medycznych i przychodni. Dzięki technologiom informatycznym służba ochrony zdrowia w dalszym ciągu może się rozwijać i wchodzić na coraz wyższy poziom. Zyskują na tym również pacjenci, którzy otrzymują szybką, bezproblemową, a przede wszystkim prostą możliwość skorzystania z interesujących usług medycznych z każdego miejsca, bez konieczności stania w długich kolejkach. Rejestracja online z pewnością ma przed sobą świetlaną przyszłość, a kolejne gabinety będą dokonywały wdrożenia takiej usługi.