Medyc – integracja systemu z siecią laboratoriów ALab

Podstawą prawidłowej diagnostyki pacjenta jest przeprowadzenie stosownych badań. Jak każdy proces będący elementem obsługi pacjenta wymaga czasu i zaangażowania personelu. 

Integracja systemu Medyc z systemem laboratoriów ALab to funkcjonalność, której zadaniem jest automatyzacja procesu zlecania i archiwizacji wyników badań. Tym samym czas, który do tej pory był na to przeznaczany można teraz spożytkować na naprawdę ważne zadania związane z opieką nad pacjentem.

Dzięki integracji platformy Medyc z siecią laboratoriów ALab, osoba uprawniona, np.: lekarz lub specjalista, może wystawić pacjentowi skierowanie na badania bezpośrednio w systemie. To pozwala na pozbycie się kłopotliwej formy papierowej i związanych z nią potencjalnych komplikacji. W tym przypadku pacjent nie ma możliwości, żeby zgubić zlecenie czy odebrane z laboratorium wyniki. Jedyną czynnością jaką musi wykonać, jest zgłoszenie się na badanie w jednym z laboratoriów sieci ALab.

Kolejną zaletą jest to, że wyników badań nie trzeba skanować, żeby dodać je do dokumentacji pacjenta. W momencie zakończenia realizacji badania, jego rezultaty są przesyłane z laboratorium do systemu Medyc i trafiają bezpośrednio do elektronicznej dokumentacji pacjenta. Dzięki elektronicznej formie, specjalista może je łatwo wyszukać i przeanalizować w kontekście konkretnej wizyty. Zarówno wysyłka wystawionego skierowania jak i odbiór wyników odbywają się automatycznie. Lekarz może się zapoznać z wynikami albo w wizycie, na której zostało wystawione skierowanie bądź bezpośrednio w kartotece pacjenta. Może to zrobić w dowolnej chwili, nie czekając na kolejną wizytę pacjenta.

Proces wystawienia skierowania odbywa się przy pomocy formularza, na którym łatwo można zaznaczyć rodzaje zlecanych analiz. Osoba wystawiająca zlecenie może je wybrać z listy lub zdefiniować własne pakiety najczęściej zlecanych badań np.: pakiet badań wątrobowych, lipidowych.

Wystawione skierowanie pojawia się w systemie laboratoriów ALab a pacjent realizuje badania w wybranej przez sobie placówce należącej do tej sieci.

Dodatkowym ułatwieniem jest to, że istnieje możliwość anulowania błędnie wystawionego zlecenia nawet jeśli już trafiło do systemu laboratorium.

Rozwijam placówki medyczne dzięki technologii Wdrażam innowacyjne rozwiązania które zwiększają jakość leczenia pacjentów Automatyzuje obsługę przychodni, klinik i gabinetów lekarskich   Jestem aktywny na linkedinie. Tworze treści o tematyce medycznej: https://www.linkedin.com/in/jakubozga/   Wydarzenia na których byłem: Amoz, EduHealth, Warsaw Medical Expo