Medyc – integracja systemu z siecią laboratoriów ALab

Podstawą prawidłowej diagnostyki pacjenta jest przeprowadzenie stosownych badań. Jak każdy proces będący elementem obsługi pacjenta wymaga czasu i zaangażowania personelu. 

Integracja systemu Medyc z systemem laboratoriów ALab to funkcjonalność, której zadaniem jest automatyzacja procesu zlecania i archiwizacji wyników badań. Tym samym czas, który do tej pory był na to przeznaczany można teraz spożytkować na naprawdę ważne zadania związane z opieką nad pacjentem.

Dzięki integracji platformy Medyc z siecią laboratoriów ALab, osoba uprawniona, np.: lekarz lub specjalista, może wystawić pacjentowi skierowanie na badania bezpośrednio w systemie. To pozwala na pozbycie się kłopotliwej formy papierowej i związanych z nią potencjalnych komplikacji. W tym przypadku pacjent nie ma możliwości, żeby zgubić zlecenie czy odebrane z laboratorium wyniki. Jedyną czynnością jaką musi wykonać, jest zgłoszenie się na badanie w jednym z laboratoriów sieci ALab.

Kolejną zaletą jest to, że wyników badań nie trzeba skanować, żeby dodać je do dokumentacji pacjenta. W momencie zakończenia realizacji badania, jego rezultaty są przesyłane z laboratorium do systemu Medyc i trafiają bezpośrednio do elektronicznej dokumentacji pacjenta. Dzięki elektronicznej formie, specjalista może je łatwo wyszukać i przeanalizować w kontekście konkretnej wizyty. Zarówno wysyłka wystawionego skierowania jak i odbiór wyników odbywają się automatycznie. Lekarz może się zapoznać z wynikami albo w wizycie, na której zostało wystawione skierowanie bądź bezpośrednio w kartotece pacjenta. Może to zrobić w dowolnej chwili, nie czekając na kolejną wizytę pacjenta.

Proces wystawienia skierowania odbywa się przy pomocy formularza, na którym łatwo można zaznaczyć rodzaje zlecanych analiz. Osoba wystawiająca zlecenie może je wybrać z listy lub zdefiniować własne pakiety najczęściej zlecanych badań np.: pakiet badań wątrobowych, lipidowych.

Wystawione skierowanie pojawia się w systemie laboratoriów ALab a pacjent realizuje badania w wybranej przez sobie placówce należącej do tej sieci.

Dodatkowym ułatwieniem jest to, że istnieje możliwość anulowania błędnie wystawionego zlecenia nawet jeśli już trafiło do systemu laboratorium.