Personalizacja dokumentów medycznych

Personalizacja dokumentów medycznych
Personalizacja szablonów medycznych w oprogramowaniu medycznym znacząco poprawia jakość opieki nad pacjentami i efektywność pracy personelu medycznego. Umożliwia dostosowanie dokumentacji do indywidualnych potrzeb, co prowadzi do szybszej diagnozy i skuteczniejszego leczenia. Dzięki temu lekarze mogą poświęcić więcej czasu na bezpośrednią opiekę nad pacjentami, redukując czas potrzebny na wypełnianie dokumentów. Personalizacja staje się kluczowym elementem nowoczesnych systemów opieki zdrowotnej, wspierając zarówno personel, jak i pacjentów.
Dokumenty “Karty wizyt"

Systemy medyczne często narzucają lekarzom sztywne schematy kart wizyt, co skutkuje traceniem czasu na pomijanie niepotrzebnych pól. Przeglądanie historii wizyt również jest utrudnione, gdyż konieczne jest przeszukiwanie informacji wśród pustych miejsc.

Oprogramowanie medyczne Medyc rozwiązuje ten problem, pozwalając na dostosowanie karty wizyty do indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń lekarza. Pola, które są zbędne, można ukryć, pozostawiając tylko te najważniejsze. Na przykład, jeśli tworzysz opisy do badań, możesz mieć kartę z dwoma polami: uwagi i wyniki badań. Natomiast jeśli przeprowadzasz zabiegi, ustawiasz pola diagnoza, zabiegi i zalecenia.

Dodatkowo, można mieć kilka kart wizyt w zależności od rodzaju usługi. Podczas wizyty można dowolnie zmieniać, z której karty aktualnie się korzysta. Dzięki temu rozwiązaniu lekarze mogą efektywniej pracować, eliminując konieczność pomijania niepotrzebnych pól oraz dodając własne.

Dokumentacja medyczna

Dokumenty Zgody

Medyc umożliwia przeniesienie etapu podpisywania zgody pacjenta na czas poza wizytą. Wystarczy wysłać elektronicznie zgodę do pacjenta, na przykład dotyczącą RODO. Pacjent może ją spokojnie przeczytać i uzupełnić w domu. System automatycznie sprawdza, czy wszystkie wymagane pola zostały wypełnione.

 

Dodatkowo, Medyc umożliwia pacjentom podpisanie zgody na tablecie w gabinecie. Już wielu lekarzy zaufało Medyc, co pozwoliło im skrócić czas wizyt i przyjmować więcej pacjentów każdego dnia. Ponadto, nasi Klienci cenią brak konieczności archiwizacji zgód, a pacjent po wizycie otrzymuje komplet e-dokumentów w wersji elektronicznej.

Gotowe i spersonalizowane szablony dokumentów medycznych

Dzięki specjalnej funkcji w oprogramowaniu Medyc, można wgrać własne szablony dowolnej dokumentacji. Następnie w systemie można określić, które pola mają być uzupełnione przez system, a które przez pacjenta. Po przyjściu pacjenta do kliniki wystarczy wybrać odpowiednie dokumenty do podpisu, co skraca czas pracy personelu medycznego.

Medyc jako jedyny umożliwia tworzenie własnych szablonów dokumentów w systemie. Ponadto, nasi Klienci mogą przygotować indywidualne dokumenty w Wordzie i konwertować je do PDF, korzystając z naszego rozwiązania.

Dołączanie dokumentów przez pacjenta

Lekarze często nie mają czasu na skanowanie wyników badań i wgrywanie ich do systemu ani na wysyłanie podsumowań wizyt e-mailem do każdego pacjenta. Słabsza komunikacja z pacjentem oznacza mniej skuteczne leczenie.

Dzięki Medyc można to poprawić. Nasze oprogramowanie umożliwia pacjentom dołączenie wyników badań przed wizytą, co pozwala lekarzowi zapoznać się z nimi jeszcze przed spotkaniem. Funkcje komunikacji z pacjentem ułatwiają pracę lekarzom, umożliwiając automatyzację wielu czynności. Dzięki temu lekarze mogą przyjmować więcej pacjentów każdego dnia.

Szablony dokumentów medycznych Medyc

Formularze głosowe

Wprowadzanie danych w oprogramowaniu Medyc można uprościć za pomocą głosu. Nie trzeba wprowadzać danych jedynie za pomocą klawiatury – wystarczy podać je głosowo, a one same zapiszą się w systemie.

sprawdź nasze pakiety na start

Potrzeby każdej placówki są inne. Wybierz gotowe pakiety lub sprawdź dostępne moduły.
Złożymy dla ciebie system szyty na miarę. PŁAĆ TYLKO ZA TO, Z CZEGO NAPRAWDĘ KORZYSTASZ.
skontaktuj się z doradcą:
+48 697 006 797
kontakt@medyc.pl