10 powodów, dla których warto wybrać oprogramowanie MEDYC – MEDYC

10 powodów, dla których warto wybrać oprogramowanie MEDYC

System elektronicznej dokumentacji medycznej – jakie korzyści płyną z wdrożenia?
System elektronicznej dokumentacji medycznej – jakie korzyści płyną z wdrożenia?
22 kwietnia 2020
Pokaż wszystkie

10 powodów, dla których warto wybrać oprogramowanie MEDYC

Raporty - Program do obsługi gabinetu lekarskiego - Medyc

Nowoczesny gabinet powinien być jak najlepiej dostosowany do nieustannie zmieniających się potrzeb pacjentów. Oprogramowanie MEDYC pomaga usprawnić pracę lekarzy oraz pracowników zatrudnionych na terenie placówki. To również doskonałe udogodnienia dla pacjentów korzystających z usług medycznych. Główną ideą przyświecającą tworzeniu tego typu programów jest to, by praca przychodni była wydajniejsza i satysfakcjonowała obydwie strony, czyli lekarzy i pacjentów. Oprogramowanie MEDYC doskonale spełnia to zadanie. Dlaczego warto z niego skorzystać?

Korzyści płynące z wykorzystywania oprogramowania MEDYC

Zalet wynikających z oprogramowania MEDYC jest wiele. Z programu korzystać mogą zarówno gabinety, jak i przychodnie. Warto bliżej przyjrzeć się korzyściom, które można osiągnąć za pomocą zastosowania nowoczesnych technologii w służbie zdrowia. Zaliczyć można do nich:

  • Sprawną rejestrację online.
  • Porządek, dzięki zastosowaniu dokumentacji elektronicznej.
  • Sprawny system powiadomień.
  • Możliwość wystawiania e-recepty.
  • Proste wystawianie skierowań.
  • Szybkie wystawianie elektronicznych zwolnień.
  • Generowanie przejrzystych raportów.
  • Możliwość wystawiania faktur.
  • Bezproblemowe rozliczanie się z Narodowym Funduszem Zdrowia.
  • Całkowite bezpieczeństwo zgromadzonych danych.

Pacjenci korzystający z usług placówek posiadających oprogramowanie medyczne zyskują większą wygodę oraz oszczędzają czas. Z pewnością dzięki temu wzrasta ich zadowolenie, a opinia wystawiona o gabinecie będzie pozytywna. Lekarze i pracownicy gabinetów dzięki oprogramowaniu MEDYC w dużym stopniu ułatwiają sobie wykonywanie codziennych czynności. Porządek w dokumentacji, automatyzacja niektórych zadań oraz bezpieczeństwo informacji to elementy, które każdy doceni.

Wydajna i prosta praca z oprogramowaniem MEDYC

Oprogramowanie MEDYC znacząco podnosi funkcjonalność gabinetu. Wygodny system rejestracji online sprzyja lepszej organizacji czasu pracy lekarzy oraz pozwala na sprawne wyszukiwanie wizyt poszczególnych pacjentów. Jednym z najważniejszych elementów jest możliwość prowadzenia pełnej dokumentacji medycznej w formie elektronicznej. Oznacza to, że wszystkie niezbędne informacje zgromadzone są w jednym miejscu. Nie ma potrzeby korzystania z papierowych kartotek, a historia choroby pacjenta dostępna jest niemal natychmiast. Praca lekarza i personelu staje się dzięki temu zdecydowanie łatwiejsza, a poszczególne czynności zajmują mniej czasu.
Dużym ułatwieniem jest także możliwość wystawiania recept i skierowań na poszczególne badania, na przykład specjalistyczne lub szpitalne, a także wystawiania zwolnień lekarskich. Generowanie raportów daje użytkownikowi systemu narzędzie do tworzenia zestawień dotyczących wizyt pacjentów, miesięcznego dochodu za zrealizowane usługi lub częstotliwości odwiedzin placówki przez konkretnego pacjenta. Takie dane przydadzą się do lepszego zarządzania placówką medyczną.
Nie można również zapomnieć o właściwym bezpieczeństwie danych przechowywanych w systemie. W celu zachowania najwyższych standardów system działa „w chmurze”. Posiada zgodność z RODO oraz GIODO.
Oprogramowanie świetnie sprawdzi się w różnego typu gabinetach, zarówno tych dużych, jak i niewielkich, zatrudniających kilku pracowników. Intuicyjna obsługa programu ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków. Specjalistyczne oprogramowanie medyczne ma na celu usprawnienie procesu rejestracji i płynnej obsługi pacjenta. Wszystko odbywa się przy zastosowaniu zaawansowanych funkcji. Warto wykorzystywać nowoczesne technologie, a tym samym bezpośrednio przyczyniać się do wzrostu jakości oferowanych usług.